Wiedzaochrania.pl to strona z profesjonalnymi, niepublikowanymi dotąd tłumaczeniami artykułów z serwisu SOTT.net.

SOTT.net (Signs of the Times) to projekt badawczy zapoczątkowany w 2002 r. przez organizację non-profit „Quantum Future Group”. Celem projektu jest zbieranie, porządkowanie i analizowanie informacji i wiadomości w kwestiach o globalnym znaczeniu. Jednocześnie SOTT.net to jeden z największych alternatywnych serwisów informacyjnych w Internecie. Obiektywne, nieobarczone uprzedzeniami dziennikarstwo analityczne to jego znak rozpoznawczy. Zespół tworzący SOTT.net to międzynarodowa grupa 131 redaktorów-wolontariuszy, w tym wielu wiodących specjalistów z dziedzin takich jak: nauki ścisłe, medycyna, historia, socjologia, psychologia, inżynieria i technologie informatyczne. SOTT.net jest wolny od reklam komercyjnych, a wszystkie wiadomości i badania na stronie dostępne są bezpłatnie dla ogółu społeczeństwa. Przeczytaj więcej.

Choć mamy wszelkie powody ku temu, by uważać artykuły z SOTT.net za przejaw obiektywnego dziennikarstwa, to sam wybór artykułów do przetłumaczenia z tak wielkiej bazy siłą rzeczy musi być subiektywny. Skupiliśmy się głównie na artykułach w temacie zdrowia, choć na naszej stronie znajdą Państwo także treści związane ze społeczeństwem, psychologią i duchowością.

Nasze motto:

Wiedza ochrania.

Ignorancja zagraża.

Twórcy strony:

Hanna Baurowicz-Fujak – profesjonalne tłumaczenia artykułów.

Paweł Jóźwiak – projekt strony, wybór i edycja artykułów.

Wszystkie artykuły na wiedzaochrania.pl są na licencji pozwalającej na ich udostępnianie i my także zezwalamy na udostępnianie naszych tłumaczeń pod warunkiem podania w artykule następującej informacji: „tłumaczenie: Hanna Baurowicz-Fujak dla strony Wiedzaochrania.pl”